Võimalused veebis kohtumisteks

Eriolukorrast tingituna on kõikide lapsevanemate ellu saabunud kodus õppimine. Praegu toimuv distantsõpe on oma olemuselt aga väga kaugel vanema soovil koduõppe pakutavast vabadusest ja paindlikkusest. Ka koduõppijaid kurvastab vähene suhtlusvõimalus ja piiratud liikumine nt huviringidesse.

Hea uudis on see, et TLPK koduõppeosakond on ka eriolukorras valmis teineteisega rõõme ja muresid jagama. Selleks oleme kasutanud Zoomi keskkonnas grupivideokõne võimalusi. Märtsis toimusid sel moel esimene koduõppijate noorteõhtu ning perepäev Zoomis. Samuti pakume koostöös Avatud Meele Instituudiga veebikursust “KODUÕPE VANEMA SOOVIL – vabadus, vastutus ja võimalus”.  Huvilistel on võimalik osaleda kursuse uues grupis, mis alustab 2.mail ja jätkab 9., 23.mail ja 6.juunil.

Aprillikuises noortekas on meil külaliseks imeline Kertu Birgit Anton!

Võta meiega ühendust, kui soovid küsida meie kooli koduõppe osakonna tegemiste ja meiega liitumise kohta koduope@luterlik.edu.ee.

Kohtumisteni!

Tervist!

 

 

Autor: Kadi Künnapuu

Toetan alates 2017.a koduõppe koordinaatorina peresid koduõppeosakonnas Tartu Luterliku Peetri Koolis (TLPK). Minu lapsed on koduõppel, naudin nendega ühist aega ja kasvamist. Üks lastest on õppinud ka väikeklassi ja tervislikel põhjustel koduõppe vormis. Olen Avatud Meele Instituudi koolitajana toetanud nii õpetajaid kui ka lapsevanemaid, 2020.a alustasime ka koduõppeteemaliste kursuste läbiviimisega. Minu loomingulisus väljendub Lugemisseikluse jt õppematerjalide loomises ning naudin kursuste/ töötubade/huviringide korraldamist koduõppe kogukonnas kui ka laiemalt. On olnud ka keerulisi hetki ja siis olen tänulik oma oskustele ja teadmistele Tartu Psühhodraama Instituudist, kus 2016.a-2019.a omandasin grupijuhi kutse. Hariduselt olen logopeed ja eripedagoog. Olen erialal töötanud alates 2004a lasteaias, erikoolis, kliinikus, hetkel töötan eripedagoogina, konsultandina, koolitajana erapraksises. Suuna olen seadnud rõõmsalt läbi raskuste tähtede poole ning tuge sel teel pakuvad mulle olulised väärtused, mida oleme TLPK koduõppeosakonnas sõnastanud: teadlikkus, looming, paindlikkus, koostöö. Soovin panustada koduõppe kogukonna loomisesse, et saaksime olla ise see muutus hariduses, mida oleme oodanud. Kirjuta mulle kadi@kynnapuu.com.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: