Koduõpe koordinaatori juhendamisel (kuutasu on 10% riiklikust töötasu miinimummäärast st 54.- kuus, tasutakse poolaasta kaupa). Seda soovitame lapsevanemale, kellel puuduvad varasem kogemus, kindlad eesmärgid ja igapäevane ajaressurss. Koduõpe koordinaatori juhendamisel tähendab seda, et:
- pärast esmast vestlust perega koostab koordinaator õppijale individuaalse õppekava (IÕK) ning tööplaani õppeaastaks ja poolaastaks vastavalt õppija huvialadele ja tugevustele;
- koordinaator jälgib õppe ülesehitamisel riikliku õppekava nõudeid ning õpitegevuste kavandamisel arvestab võimalikult palju õppija eripärade, huvialade, õpiviiside ja pere vajadustega;
- jooksev õpe on korraldatud nädalate kaupa: veebikeskkonna Seesaw vahendusel annab koordinaator õppijale valiku ülesandeid ning valiku viisidest, kuidas õppija antud õpitegevust sooritada soovib;
- koordinaator vastutab selle eest, et:
-
- õppetegevus vastaks riikliku õppekava nõuetele;
- õpimapp oleks arenguvestluse ajaks lapsevanemale kättesaadav (õpimapp sisaldab Seesaw keskkonnas tekkinud portfooliot ning kokkuvõtet IÕKs ja tööplaanides seatud eesmärkide saavutamisest; arenguvestluse ajal lisanduvad õppija ja pere hinnanguid seatud eesmärkide saavutamisele);
- arenguvestlus perega toimub vähemalt kord poolaastas, vajadusel sagedamini. Arenguvestluse jooksul:
- koordinaator teeb kokkuvõtte seatud eesmärkidest ja nende saavutamisest;
- õppija annab hinnanguid sellele, kui hästi tema arvates õpe toimis, mil määral eemärgid said täidetud, mida ta peaks järgmisel poolaastal harjutama jmt;
- planeeritakse õppekorraldus järgnevaks perioodiks; poolaastate vahel on võimalik liikuda tasuta ja tasulise variandi vahel.
-
- lapsevanem vastutab selle eest, et:
-
- õppijale on eraldatud õppimiseks ettenähtud aeg, koht ja vahendid (netiühendusega laua-, süle- või tahvelarvuti);
- õppija saab eakohast tuge oma tööde kavandamisel ja vajalike materjalide hankimisel;
- koordinaator on aegsasti teavitatud reisidest, üritustest, laagritest ja muust sellisest, et neid operatiivselt õppetegevustesse lülitada ja seeläbi õppija motivatsiooni ja kaasatust suurendada.
- Kord poolaastas osaleb pere arenguvestlusel.
-
TLPK koduõppega alustamiseks:
- Ootame lapsevanema taotlust lapse koduõppele asumiseks vormil, mille leiab kooli kodulehelt http://www.luterlik.edu.ee/koduope/ (võimalik saata meilitsi koduope@luterlik.edu.ee digiallkirjastatult või skanneeritult)
- Seejärel sõlmitakse lapsevanema ja kooli vahel haridusleping kas direktor Tarvo Siilabergi juures või meilitsi digiallkirjastatult.
- Koduõppija sisestamiseks TLPK nimekirja vajame järgmisi dokumente (võimalik saata meilitsi skanneeritult):
-
- koduõppija isikut tõendava dokumendi (selle puudumisel sünnitunnistuse) koopia;
- viimase veerandi/trimestri klassitunnistuse või õpinguraamatu koopia;
- väljavõtte eelmise kooli õpilasraamatust (väljastab kooli kantselei).
-
- Seejärel toimub perega esmane vestlus, mille käigus selgub, kuidas on lapsel kõige parem oma koduõppeteekonda alustada. TLPKs saab valida kahe võimaluse vahel:
- Koduõpe vanema läbiviimisel (tasuta). Seda soovitame lapsevanemale, kellel on varasem kogemus, kindlad eesmärgid ja piisavalt igapäevast ajaressurssi.
- Koduõpe koordinaatori juhendamisel (54,- kuus). Seda soovitame lapsevanemale, kellel puuduvad varasem kogemus, kindlad eesmärgid ja igapäevane ajaressurss.
TLPK koduõppe osakonnas pakume lisaks juhendatud koduõppele:
- koduõpet lapsevanema läbiviimisel sõltumata pere elukohast (vt täpsemalt alajaotusest tasuta koduõppe võimalus);
- soovi korral tasuta õpetajavaade ja õpilasvaade Opiq veebikeskkonnas kõigile vajalikele veebitööraamatutele; tasuta kasutajakontot Nutisport.eu keskkonnas; Seesaw kasutajakontot perele ja õppijale veebikursustel osalemiseks (kõigi õppematerjalide kasutamine vabatahtlik).
- võimalust õppija soovi korral kooliõpilastega koos sooritada tasemetöid, eksameid, kontrolltöid (vabatahtlik);
- erinevaid koostöövõimalusi koduõppijate koosõppimiseks nt juhendatud koosõppepäevi koduõppijatele; abi lapsevanemate algatatud pikemaajaliste või mitmekordsete koosõppeürituste korraldamisel;
- tugispetsialisti konsultatsiooni ja teenust (eripedagoog, logopeed, psühholoog);
- kokkuhoidvat ja toetavat kogukonda: igakuine tugigrupi kohtumine koduõppijate lapsevanematele, suletud Facebook suhtlusgrupp, meililist, traditsiooniline koduõppe sügispäev Tartus jpm.